Denizcilik

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 89. Yılı, İstanbul’daki Barbaros Hayrettin Paşa’nın türbesinin bulunduğu Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Beşiktaş Meydanı'ndaki Barbaros Hayreddin Paşa Anıtı önünde, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, İstanbul Vali Yardımcısı Emin Çolak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erman Tuncer, Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Deniz Albay İlyas Gültaş, Liman Başkanı Muhammed Erdoğan ve vatandaşların katılımıyla bir tören düzenlendi.

Tören öncesinde İTÜ Denizcilik Fakültesi boru-trampet takımı Beşiktaş iskele önünden tören alanına bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Tören sırasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan birer konuşma gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi ziyaret edildi ve anıt özel defteri Vali Yardımcısı Emin Çolak tarafından imzalandı.

Tören sırasında Beşiktaş Belediyesi Bando Ekibi bir konser verdi ve Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu bir gösteri sergiledi.

Tören boyunca deniz araçları su gösterileri yaptılar ve son olarak deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakıldı.

1 (5) (1)
1 (7)
1 (8)
1 (9)
1 (10)
1 (12)
1 (14)
1 (16)
1 (17)
1 (18)
1 (19)
1 (24)
1 (2)(1)
1 (4)
FACE
1 (1)