DEFAMED

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Mentorluk ve Etüt Merkezi törenle açıldı. İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Yerleşkesi bünyesinde kurulan merkezin açılışına İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özcan Arslan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Kapt. Salih Zeki Çakır, Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ufuk Teker ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Arif Bostan, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Zafer Akbulut, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Mutlu Dündar, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı’nı temsilen Kapt. Koray Karagöz, denizcilik sektöründe yer alan öncü firmaların kurucuları veya yöneticileri olan mezunlarımız bir araya geldiler.

Mentorluk ve Etüt Merkezi’nin açılışı için kurdele kesilmesinin ardından katılımcılar merkezi gezerek yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Kapt. Ufuk Teker mezunlarla öğrencilerin bir araya geleceği, kardeşlik duygularının güçleneceği bir mekân olarak ifade ettiği merkezin aynı zamanda kısa ve uzun stajlar için de öğrenciler ile sektör paydaşlarının buluşma noktası haline geleceğini belirtti. Hem mesleki anlamda hem de denizcilik örf ve adetleri ile ilgili öğrencilerin mezunlardan faydalanabileceği bir alan olarak tasarlanan merkezin en önemli unsurlarından biri de mezunlarımızdan Kapt. Levent Şen tarafından geliştirilen sanal eğitim gemisi sistemi. Kapt. Levent Şen, derneğin katkılarıyla ilerleyen süreçte tüm İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafından kullanılması hedeflenen sistemin yapılandırmasını sürdürüyor. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu da açılış sırasında yaptığı kısa konuşması sırasında merkezin aynı zamanda sanal bir laboratuvar haline getirildiğini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılışın ardından fakültenin yemekhanesinde bir de kahvaltı organizasyonu düzenlendi. Kahvaltı sırasında protokol katılımcıları ve mezunlar fakültenin altyapısının geliştirilmesi ve eğitimin modernizasyonu ile ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Staj gemisinin, gemide eğitimin, simülatör sistemlerinin ve sanal gerçeklik çalışmalarının sıklıkla gündeme geldiği toplantı sırasında mezunların eğitim sistemine nasıl katkı ve katılım gösterebileceği ile ilgili de görüşüldü.

DSC_5799
DSC_5810
DSC_5831
DSC_5842
DSC_5851
DSC_5858
DSC_5940
DSC_5950
DSC_5962
DSC_5963