DEFAMED

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Balosu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Gecede İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği yönetimi katılımcıları kapıda karşıladı. Baloya; İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mezunlar yoğun katılım gösterdi.

Vals gösterisi ile başlayan balonun açılış konuşmasını yapan İTÜ DEFAMED (YDO) Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. R. Ufuk Teker, “Bu akşam bizi bir araya getiren iki çok önemli sebep var. Bunlardan birincisi tüm Türkiye’nin ortak paydası olan cumhuriyetimiz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve gazilerimize şükranlarımızı sunarak önlerinde saygıyla eğiliyoruz. Bizi bir araya getiren ikinci husus da denizcilik fakültesi mezunu olmamız, denize gönül vermemiz, deniz aşığı olmamız” dedi.

Denizde çok tehlikeli ortamlarda çalışıldığını dile getiren Teker şunları söyledi : “İki mezun kardeşimizi çok yakın zamanda maalesef ebediyete yolcu ettik. Kapt. Ahmet Akdeniz İspanya’da görevi başındayken, Kapt. Oğuz Güzey yine Çin’de görevi başındayken kalp krizi geçirerek vefat etti. DEFAMED olarak özellikle Oğuz Güzey’in naaşının Türkiye’ye getirilmesi için en üst düzeyde gayretler gösterdiğimizi sizinle paylaşmak istiyorum. Kapt. Namık Asena’dan Kapt. Baybora Yıldırım’a kadar olan süreçte DEFAMED vücut buldu. Biz yeni yönetim kurulu olarak bir ay önce görevi devraldık. Öncelikle dekanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, okulumuz bünyesinde DEFAMED mentorluk ve etüt merkezini açmak üzere mutabakat sağlamış durumdayız. Artık DEFAMED İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Yerleşkesi’nde vücut bulacaktır. Çok kıymetli mezunumuz Kapt. Levent Şen kardeşimizin hazırlamış olduğu dijital staj gemisi projesini tüm öğrencilerimize sunmak üzere mutabakat sağladık. Ben de mezunlarımız adına kendisine bizzat teşekkür etmek istiyorum.

Yine mezunlarımızdan Müh. Yılmaz Onur Ağabey’in girişimleri sayesinde İTÜ DEFAMED üyelerinin İstanbul Yelken Kulübü’nde ücretsiz olarak misafir üye kapsamında ağırlanmasıyla ilgili bir imtiyaz elde etmiş bulunmaktayız. Bundan sonra toplantılarınızı orada gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize imkanlarımız nispetinde bir burs programı uygulamayı planlıyoruz. Mevzuatımızı hazırlıyoruz. Öğrencilerimize barınma ve eğitimle ilgili bir burs programını yakın zamanda ilan edeceğiz”

İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. R. Ufuk Teker, derneğin bir önceki başkanı Kapt. A. Baybora Yıldırım’a hizmetleri için teşekkür ederek bir plaket verdi. Yıldırım, derneklerde önemli olanın kurumsal devamlılık olduğunu belirterek teşekkür etti.

Ayrıca DEFAMED tarafından başlatılan ve artık geleneksel hale gelen “Denizden Gelenler” fotoğraf yarışmasının sonuçları da Cumhuriyet Balosu sırasında açıkladı. Kapt. Gürhan Aktürk’ün gemiye kılavuz kaptan temalı fotoğrafı birinci oldu. Kendisine DEFAMED tarafından bir fotoğraf makinesi armağan edildi.

Baloda ayrıca sponsor firmalara da plaketleri takdim edildi.

ATQ_1513
ATQ_1610
ATQ_1620
ATQ_1640
ATQ_1686
ATQ_1796
ATQ_1830
ATQ_1862
DSC_9264
IMG-20211028-WA0026
NDF_3162
NDF_3217
NDF_3461
NDF_3465