DEFAMED

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) 51. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantı öncesinde “Yaşamımı Suya Attım” kitabının yazarı Süleyman Savaş ile “Demir Ağaç” kitabının yazarı Turgut Ülgezer kitaplarını imzaladılar, ayrıca Ekrem Şahin tarafından kaleme alınan “Yüzleşme” isimli kitap ta üyelere dağıtıldı. 28 Nisan 2018 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı saat 11.00’de başladı. Toplantıyı 50. Dönem Genel Sekreteri Alper Demircan açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak Divan Kurulu seçildi. Yapılan oylama ile Divan Başkanı Müh. Feramuz Aşkın, Başkan Yardımcısı Kapt. Cengiz Karabüber, Katip Üye ise Kapt. Cavit Memişoğlu olarak belirlendi. 

Daha sonra, İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunu yazarlar Süleyman Savaş ile Turgut Ülgezer’e, genel kurula katkıları dolayısıyla birer plaket takdim edildi. Ardından gelenek olduğu üzere, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin konuşmalarına geçildi. 

Sırasıyla; İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Müh.İlker Meşe, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Saim Oğuzülgen, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Mamat, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Erkan Dereli, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası adına Müh. Süleyman Savaş ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran söz aldılar. Konuşmaların sonunda DEFAMED 50. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Baybora Yıldırım, İMEAK Deniz Ticaret Odası yeni seçilen Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’a dernek rozeti taktı. Kıran’a fahri üye unvanı verildi. İyi dileklerini ifade eden sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve diğer konuşmacılar önceki yönetim kurulunu kutlarken yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dilediler. 

Daha sonra 50. Dönem Genel Sekreteri Kapt. Alper Demircan Çalışma Raporunu, 50. Dönem Muhasip Üyesi Kapt. Kayhan Aytuğ ise Mali Raporu okudu. Denetleme Kurulu Raporunu 50. Dönem Denetim Kurulu Üyesi Kapt. Cengiz Karabüber okudu. Üyelerin raporlar hakkında yaptığı değerlendirmelerin ardından raporlar aklandı. 50. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. 

Ardından Muhammen Bütçe tetkik edilerek onaylandı. Tüzük değişikliği önerileri tartışmaya açılarak kabul edildi. 

Son olarak ise yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimi yapıldı. 

Listeler aşağıdaki şekilde belirlendi: 

Yönetim Kurulu Asil Üye Aday Listesi

A. Baybora YILDIRIM

H. Umut ÇINAR

Alper DEMİRCAN                

Kayhan AYTUĞ                                

Ayşe Aslı BAŞAK                 

Nuri Mert CAN                                 

Görkem ELMALIPINAR                  

A. Vehbi ÜSTÜN

Nuri Koray KURUN 

Yönetim Kurulu Yedek Üye Aday Listesi

Aylin COŞKUN                                

Sanem Benli                           

Yunus Emre ŞENOL              

Erdi SEYFULLAHOĞULLARI  

Ö. Berkehan İNAL 

Denetleme Kurulu Asil Üye Aday Listesi

Saim OĞUZÜLGEN              

Süleyman SAVAŞ                  

Cengiz KARABÜBER 

Denetleme Kurulu Yedek Üye Aday Listesi

Alaattin YILDIRIM                

Can KIRAÇ                           

Feramuz AŞKIN 

Daha sonra gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında görev dağılımı işe şu şekilde yapıldı: A. Baybora Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı, Alper Demircan İkinci Başkan, Ayşe Aslı Başak Genel Sekreter, H. Umut Çınar Muhasip Üye, Kayhan Aytuğ, Vehbi Üstün, Görkem Elmalıpınar, Nuri Mert Can ve Nuri Koray Kurun ise üye olarak belirlendi.

51-olagan-genel-kurul
DSC_0013
DSC_0146
DSC_0319