DEFAMED

Sevgili Meslektaşlarım

Çoğulcu, katılımcı demokrasinin ve demokratik toplum yaşamının, vazgeçilemez öğeleri olan Sivil Toplum Kuruluşları (STK), resmi kurumların dışında kalan ve bağımsız olarak çalışan, mesleki, ticari, sosyal, çevre, kültürel, hukuki vb. amaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük yöntemiyle bünyesine dahil eden, kar amacı gütmeyen ve gelirlerini sadece bağışlar ve üyelik aidatları ile sağlayan kuruluşlardır. Bu bağlamda, geçmişten bu yana pek çok konuda söz sahibi olan sivil toplum kuruluşlarının, günümüz Türkiye'sinde üstlendiği rolün önemi, her geçen gün daha da artmaktadır.

1949 yılında kurulan, 4000’e yakın üyesi bulunan ve tüm meslektaşlarımız gibi benim de üyesi olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğum, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği'nin; ülkemiz denizciliğinin gelişimindeki yeri, diğer denizcilik STK’ların oluşumundaki payı ve köklü kimliği yadsınamayacak bir gerçektir.

Bu anlamda, siz tüm ağabey ve kardeşlerimi, büyük bir vefa duygusu ve YDO ruhu ile bağlı bulunduğumuz derneğimizin genel kuruluna davet ediyor, dolayısıyla da bizlerle paylaşacağınız fikir ve önerilerinizin bizler ve üyesi olmaktan gurur duyduğumuz derneğimizin geleceği için, büyük önem teşkil ettiğini bir kez daha belirtmek istiyorum.
05.04.2014 Cumartesi günü, saat 12:00’de KOZZY Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapılacak 49. Olağan Genel Kurulda görüşmek dileği ile…

Saygı ve sevgilerimle,

İTÜ DEFAMED (YDO)
Yönetim Kurulu Başkanı
Kapt. Ahmet Baybora YILDIRIM