DEFAMED

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi, mezunlarının da katılımıyla 129. kez 'balık günü' düzenledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, balık gününe katılacaktı ancak Trakya bölgesinde programı olması nedeniyle son anda katılamayınca Balık Gününe telgraf gönderdi. Balık Gününe Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı düzeyinde katıldı. Aynı zamanda okul mezunu da olan Alev Tunç ve Tahsin Sarıoğlu Balık Günü katılımcıları arasındaydı. DTO Yönetim Kurulunda son dönem Başkanlığa aday olan Salih Zeki Çakır da katılımcılar arasındaydı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İç Sular Genel Müdürü Cemalettin Şevli, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler, Denizcilik Federasyonu Başkanı Bülend Temur, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı İsmail Akpınar,Türk Uzak Yol Kaptanlar Derneği Başkanı Cengiz Karabüber, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Baybora Yıldırım, mezunlar ve çok sayıda davetli katıldı. Törende 60 yıllık mezunlara anı plaketi, 50 ve 40 yıllık mezunlara şilt ve plaket verildi. Fakülte öğrencilerinin ise sınavlardan dolayı etkinliğe katılamadığı belirtildi.

Etkinlikte konuşan 60 yıllık mezunlardan kaptan Bülent Erol, 1953 yılında okuldan mezun olduğunu belirtti. Bu tür kutlamaların kendilerini çok mutlu ettiğini kaydeden Erol, hayatını kaybeden arkadaşlarına Allah’tan rahmet diledi. 50 Yıllık Mezunlar adına Özgür Tok konuşurken, 40 yıllık mezunlar adına ise DEFAMED eski başkanlarından Atilla Kocataş konuştu. Kendi yazdığı bir şiiri okuyan Kocataş büyük alkış aldı.

Törenin sonunda balık, salata ve helvadan oluşan geleneksel yemek verildi.