Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow DEFAMED arrow 132. Geleneksel Balık Günü Coşkuyla Kutlandı
132. Geleneksel Balık Günü Coşkuyla Kutlandı Yazdır E-posta

Türk denizcilik eğitiminin 132. ve İTÜ Denizcilik Fakültesi (İTÜDF)'nin 24'üncü kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen Geleneksel Balık Günü bu yıl da coşkuyla kutlandı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği (DEFAMED) ve İTÜ Denizcilik Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Balık Günü bu defa 3 Aralık 2016 tarihinde düzenlendi.

Boru-trampet takımı eşliğinde düzenlenen törenle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve bürokratlar ile misafirler karşılandı. Daha sonra DEFAMED’in destekleriyle, İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ POLREC) - Antarktika Bilimsel Araştırmalar Komitesi (SCAR) ve Ulusal Antarktik Program Yöneticileri Konseyi (COMNAP) tarafından organize edilen ve Antarktik fotoğraflardan oluşan "Hepimizin Antarktikası - Muhteşem Beyaz Güney'den Görüntüler" isimli fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sırasında Bakan Arslan İTÜ POLREC Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy Çiçek’ten bilgiler aldı. Törenden önce öğrenci stantlarını da ziyaret eden Bakan Arslan, bütün stantları tek tek gezdi ve öğrencilerle muhabbet etti.

Daha sonra törenin gerçekleştirileceği spor salonuna geçildi. Törene; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Hızırreis Deniz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemallettin Şevli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, HEAŞ Genel Müdürü Hasan Naiboğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Bedri Olcay Özgürce, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Türk Loydu Başkanı Cem Melikoğlu, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim kurulu Başkanı Erkan Dereli, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Temur, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Mamat, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Arslantürk, Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Salih Zeki Çakır, diğer sivil toplum kuruluşları ile denizcilik sektör temsilcileri, öğretim görevlileri, mezunlar, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Ruhi Sarıalp Kapalı Spor Salonu’ndaki gerçekleştirilen törende ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve deniz şehitleri ile 15 Temmuz şehitleri anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende ilk konuşmayı İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdi Kükner gerçekleştirdi. Kükner 15 Temmuz gecesi yaşanan hain saldırıyı kınadı ve şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında fakültenin çalışmaları konusunda bilgi verdi. 40, 50 ve 60 yıllık mezunlar ile tüm katılımcıları selamlayan Kükner, Geleneksel Balık Günü’nün düzenlenmesinde katkıları bulunan sponsor firmalara teşekkür etti. Kükner konuşmasına şu şekilde devam etti: “İçinde bulunduğumuz bilgi ve iletişim çağında, öz yeteneklerimizi geliştirme ve denizcilik eğitimindeki liderliğimizi uluslararası alana taşıyabilme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bu noktada, kaliteli denizcilik eğitiminin ve araştırmalarının gerçekleşmesi için odaklandığımız üç temel unsur, akademik personel, altyapı, ve uygulama merkezleridir. Bu doğrultuda, 3 adet 180 derece ve 1 adet 360 derece görüntüye sahip 4 köprüüstü simülatöründen oluşan, 1 milyon dolarlık değere sahip römorkör simülatörü; çabalarımız sonucunda Chevron firması tarafından fakültemize hibe edilmiş ve simülatör tam anlamı ile 25 Kasım 2016 tarihinde kullanıma hazır hale gelmiştir.

Fakültemizdeki akademik ve idari personele daha iyi bir çalışma ortamı sağlayacak yeni akademik binamız tamamlanmak üzeredir.”

Dekan Kükner’in ardından Genel Zabit 4. sınıf öğrencisi Volkan Koçak konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Koçak şu şekilde konuştu; “Okulumuzda bulunan bazı imkanların geliştirilmesi yürüdüğümüz bu dört yıllık yolu daha verimli ve önü açık hale getirecektir. Özellikle simülatör merkezinde sadece tanker bulunan gemi türü simülasyon çeşitlerinin arttırılması kendimizi geliştirdiğimiz alanı daha da genişletecektir. Ayrıca yine simülatör merkezinde gerek GMDSS alanında gerekse seyir konusunda daha modern teçhizatlarla öğrenim görme imkanı sağlandığında bu seçili öğrencilerin ileride denizcilik alanında bunu karşılıksız bırakmayacağını ve Türk denizciliğini dünyanın önde gelen şirketlerine taşıyacağını düşünmekteyim.

Bilindiği üzere bu okuldaki öğrenim hayatımız boyunca en sık karşılaştığımız sorun kısa staj bulma sorunudur. Yine bilindiği ve konuşulduğu üzere okulumuza ait bir eğitim gemisi elbette bizi mutlu edecektir.”

Daha sonra İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım kürsüye davet edildi. Yıldırım 40, 50 ve 60 yıllık mezunlar ile tüm katılımcıları selamladığı konuşmasına şu şekilde devam etti; “Leyli tüccar kaptan mektebi adı ile 5 Aralık 1884 tarihinde temelleri atılan ve Türk deniz taşımacılığının üst düzey insan gücü gereksinimini karşılamaya yönelik ilk eğitim-öğretim kurumu olan 132 yıllık geçmişe sahip güzide okulumuz, gelenekleri ve kendine has karakteri ile köklü İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında hizmetine devam etmektedir.

132 yıldır süregelen en değerli geleneğimiz olan Balık Günü gibi organizasyonların kurumsal ve bireysel desteksiz devam etmesi takdir edersiniz ki mümkün değildir. Bu gelenekler sürüyorsa burada sevgi vardır, dayanışma vardır, bağlılık vardır ruh vardır, duruş vardır, başarı vardır.” Tüm sponsorlara tek tek teşekkür eden Yıldırım, konuşmasının ardından, 132. Geleneksel Balık Günü’nün ana sponsoru olan Via Fuarcılık, Crowne Plaza İstanbul Asia Hotel ve Europort Turkey Projeler Koordinatörü Dilek Karaduman’a bir hediye takdim etti.

Yıldırım’ın ardından, mezunlar adına konuşmasını yapmak üzere 1976 Güverte Bölümü mezunu Mucit Pocar kürsüye davet edildi. Pocar konuşmasında öğrencilere de seslenerek; “Genç kardeşlerim, sizler sonun başındasınız, tam da bütün bir ömür unutamayacağınız başlangıçların öncesindeki son dönemde, hayatınızın belki de en tozpembe periyodunun içinde... Sonunda ve başında her zaman yanınızda olan, hakları ödenemeyecek annelerinize, babalarınıza, ailenize, emekleri tarif edilemeyecek öğretmenlerinize ve okul idarecilerinize minnet borçlu olduğunuzu ve teşekkür etmeniz gerektiğini sakın unutmayın.

Bu arada öğrenciliğiniz ve staj döneminizde ve daha sonraki denizcilik yaşamınızda size emniyetli hayat rotasını çizmenizde yardımcı olan, gerçek denizciliğin ne olduğunu anlatmaya çalışan ve en önemlisi deniz üstünde, sizi gerçek bir denizci olarak yetiştirmeye çalışan ağabeylerinizi lütfen unutmayın, onları hayat jurnalinize kaydedin.” şeklinde konuştu.

Törende daha sonra İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca kürsüye davet edildi. Karaca tüm katılımcıları selamlayarak İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin İTÜ bünyesindeki öneminden bahsederek, en alt kadrodan en üst kadroya kadar büyük fedakarlıklarla öğrenci yetiştiriliyor olmasından gurur duyduğunu ifade etti. Karaca fakültenin daha da geliştirilebilmesi, imkanlarının artırılabilmesi yolunda bakanlıktan da beklentileri olduğunu vurguladı ve yapılanlar için teşekkür etti.

Son olarak, konuşmasını yapmak üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan kürsüye davet edildi. Arslan, "Arkadaşlarla, eski yuvamız, fakültemizde hasbihal etmenin memnuniyeti içindeyiz." ifadesini kullandı.

Denizcilik camiasına verilecek mesajların çok olduğunu aktaran Arslan, ''Arkadaşların kaptan veya başmühendis olarak daha donanımlı sektöre çıkmaları gerekir. Onlar daha donanımlı olmalılar. Bakanlık olarak biz üzerimize düşeni yapacağız. Staj gemisi ihtiyaçları var, onu da rektör hocamla konuştuk. İşletmesinin sürdürülebilirliği açısından üniversiteler bir araya gelecekler, biz de gemiyi yapmakla ilgi gereğini yapacağız.'' değerlendirmesinde bulundu.

Denizcilik alanında yaptıkları düzenlemelere de değinen Arslan, ''Tersane kiralarını 49 yıllığına çakardık. Kira bedellerinin fahiş rakamlardan cironun binde 1'ine indirilmesi gibi önemli düzenlemeler yaptık." şeklinde konuştu.

Yabancı bayraklı yatların ve gemilerin sahillerimizde gezdiğine dikkati çeken Arslan, şöyle devam etti: "Onların Türk bayrağı çekebilmesi adına çok önemli düzenleme yapıyoruz. Kolaylıklar getiriyoruz, yabancı bayraklı değil Türk bayraklı yatlar, gemiler marinalarımızda, koylarda gezsin istiyoruz. Bunun düzenlemesini birkaç güne kadar çıkaracağız. Sektörün önü açık, denizciliğin kıymetini bilen bakan, başbakan, milli eğitim bakanı ve birçok bakan var. Denizciliğin kıymetini bilen kadrolarla sektörle birlikte daha da büyüyeceğiz.''

Bakan Arslan’a konuşmasının ardından İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdi Kükner ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından birer hediye takdim edildi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi 40, 50 ve 60 yıl mezunlarına plaket verilmesinin ardından, okul yemekhanesinde özel balık menüsünün sunulduğu yemeğin ardından 2016 yılı Balık Günü etkinliği sona erdi. 

En Çok Okunan DEFAMED

DEFAMED

133. Balık Günü

 
132. Geleneksel Balık Günü Coşkuyla Kutlandı

 
İTÜ DEFAMED (YDO) Cumhuriyet’in 93. Yılında Sektörü Bir Araya Getirdi

İTÜ DEFAMED (YDO) Cumhuriyet’in 93. Yılında Sektörü Bir Araya Getirdi

 
KAMUOYUNA DUYURU

 
İTÜ DEFAMED 50. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

 
İTÜ DEFAMED 50. Olağan Genel Kurul Toplantısı Daveti

 
Geleneksel Balık Günü 2015

 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz

 
DEFAMED İzmir'in Kış Buluşması 14 Kasım'da

 
İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi 25. Yıla ve Kışa Merhaba Kokteyli

 
İzmir Defamed / 8. Geleneksel İzmir Denizciler Şenliği

İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi'nin düzenlediği, "8. Geleneksel İzmir Denizciler Şenliği", 3 Mayıs 2015 Pazar günü İzmir Seferihisar Konvoy Country Club'da gerçekleşti.

 
İzmir Defamed / 8. Geleneksel İzmir Denizciler Şenliği
8. sini düzenlediğimiz Denizciler Şenliğimiz bu yıl 3 MAYIS Pazar Günü Konvoy Country Club - Seferihisar' da gerçekleştirilecek.
 
Balık Günü’nde İTÜDF’nin 130. Kuruluş Yılı Kutlandı
Türk denizcilik eğitiminin 130. ve İTÜ Denizcilik Fakültesi (İTÜDF)'nin 22'nci kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen Geleneksel Balık Günü bu yıl da coşkuyla kutlandı.
 
2014 BALIK GÜNÜ
Bu sene okulumuzun 130. kuruluş yılını simgeleyecek olan geleneksel “BALIK GÜNÜ” organizasyonu 6 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 11:00 de İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinde coşkuyla kutlanacaktır.
 
Cumhuriyetin 91. Yılı DEFAMED Önderliğinde Kutlandı

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) düzenlediği yemekle Cumhuriyet'in 91. yılını kutladı.

 
Cumhuriyet Yemeği ve Balık Günü Organizasyonları
29 Ekim Cumhuriyet Yemeği ve 130. Kuruluş Yılı’nı simgeleyen geleneksel “ Balık Günü” etkinliklerimizi düzenlemek üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
 
Geleneksel Kış Toplantısı 2014 (İTÜ Defamed İzmir Şubesi)
 
İTÜDF'li Öğrenciler Mezuniyet Yemeğinde Buluştu
İTÜ Denizcilik Fakültesi 2013-2014 yılı mezun adayları, düzenlenen yemek organizasyonunda bir araya geldiler.
 
129. Balık Günü Coşkuyla Kutlandı..

İTÜ Denizcilik Fakültesi, mezunlarının da katılımıyla 129. kez 'balık günü' düzenledi.

 
2013 BALIK GÜNÜ

Değerli Mezunlarımız,
Bu sene okulumuzun 129. kuruluş yılını simgeleyecek olan geleneksel “BALIK GÜNÜMÜZ” 7 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 11:00 de İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinde coşkuyla kutlanacaktır.

 
29 Ekim Cumhuriyet Balosu / Davet
İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği ve Kardeş Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 90. yılının ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız’ın tüm mezunlarımızla beraber coşkuyla kutlanacağı bir etkinlik düzenlemek istiyoruz.
 
29 Ekim 2013 Cumhuriyet Balomuz
DEFAMED, Cumhuriyetin 90. Yılını Bir Baloyla Kutladı.
İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) düzenlediği baloyla Cumhuriyet'in 90. yılını kutladı.
 
2014 Mezuniyet Balosu
11 Haziran 2014 tarihinde saat 19:00- 24:00 arası ELITE OTEL Dragos’ta düzenlenecek mezuniyet etkinliğine katılım sağlayarak bu coşkuyu paylaşmak, derneğimize ve öğrenci kardeşlerimize destek olmak isteyen üyelerimizin aşağıdaki iletişim kanalını kullanmalarını saygıyla arz ederiz.”
 
Defamed İzmir Şubemiz

İTÜDEFAMED İZMİR Şubesi Yönetim Kurulu

Başlar İTÜDEFAMED İzmir Şubesi'nin düzenlediği, "7.Geleneksel Denizciler Bahar Şenliği", 4 Mayıs 2014 Pazar günü İzmir'in Menderes ilçesinde gerçekleşti. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı tüm denizci ve denizi sevenlere açık olarak yapılan piknik, özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli geçti.
İzmir denizcilerini aynı ortamda buluşturan İTÜDEFAMED İZMİR; desteklerini esirgemeyen Uzmar Denizcilik-Sn Altay Altuğ'a ,UDHB TKY Genel Müdür Yardımcısı Sn Güven Duran'a, İzmir Liman Başkanı - Sn Durmuş Ünüvar'a, Konvoy Denizcilik - Sn Muhsin Emirsoy'a , Martek Endüstri - Sn Ali Karakurt'a , Bulk Atlantic Denizcilik- Sn Hasan Oktay'a, Menderes Belediye Başkanı - Sn Bülent Soylu'ya, Menderes Kaymakamı - Sn Tahsin Kurtbeyoğlu'na, Ata Salvage - Sn Ali Burçin Eke'ye,Sn Ömer Dinçer'e, İzdeniz Genel Müdürü Sn Salih Aslan'a teşekkürlerini sundu. Biter
 
DEFAMED Yönetim Kurulu BelirlendiİTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) tarafından 05 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısının ardından ilk Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 15 Nisan 2014 tarihinde yapılan ilk toplantıda Yönetim Kurulu görev dağılımı yapıldı. Buna göre; Kapt. Baybora Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı, Müh. Ahmet Hamza İkinci Başkan, Kapt. Alper Demircan Genel Sekreter, Kapt. Umut Çınar Muhasip Üye, Kapt. Av. Çağlar Coşkunsu, Kapt. Kayhan Aytuğ ve Müh. Mine Gül Kahraman ise üye olarak belirlendi.

 
49.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) 49. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 5 Nisan 2014 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı saat 12.00’de başladı. Toplantıyı 48. Dönem İkinci Başkanı olan Ahmet Hamza açtı. İlk olarak Divan Kurulu seçildi. Yapılan oylama ile Divan Başkanı Müh. Erkan Dereli, Başkan Yardımcısı Kapt. Engin Yücel, Katip Üye ise Kapt. Seda Fırat olarak belirlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden toplantıda, ilk olarak İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler kürsüye davet edildi. Güler konuşmasında fakültenin faaliyetlerinden ve sürdürülen projelerden bahsetti.
 
49.Olağan Genel Kurul-YK. Başkanı Daveti


Sevgili Meslektaşlarım


Çoğulcu, katılımcı demokrasinin ve demokratik toplum yaşamının, vazgeçilemez öğeleri olan Sivil Toplum Kuruluşları (STK), resmi kurumların dışında kalan ve bağımsız olarak çalışan, mesleki, ticari,
sosyal, çevre, kültürel, hukuki vb. amaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük yöntemiyle bünyesine dahil eden, kar amacı gütmeyen ve gelirlerini sadece bağışlar ve üyelik aidatları ile sağlayan kuruluşlardır. Bu bağlamda, geçmişten bu yana pek çok konuda söz sahibi olan sivil toplum kuruluşlarının, günümüz Türkiye'sinde üstlendiği rolün önemi, her geçen gün daha da artmaktadır.

 
49. Olağan Genel Kurul Daveti

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği 49. Dönem Olağan Genel Kurulu, 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat 12:00 de Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise, 05 Nisan 2014 Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Markezi’nde Saat 12:00’de Konferans Salonunda yapılacaktır.


Adres: Bayar Caddesi Buket Sokak No: 20/1 Kozyatağı-Kadıköy / İstanbul.

Gündem aşağıda bilginize sunulmuştur;
Tüm üyelerimizi bir arada görmekten mutluluk duyacağız.

İTÜ DEFAMED(YDO)
YÖNETİM KURULU49. OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ

1. 49. Genel Kurul açılışı ; Saygı duruşu / İstiklâl Marşı
2. Genel Kurul Divanı seçimi

3.Divan Kuruluna Genel Kurul Tutanaklarınını imzalama yetkisinin verilmesi
4. Çalışma, Mali ve Denetleme raporlarının okunması
5. Raporların Müzakeresi ve Yönetim Kurulunun aklanması

6. Katılımcı STK Başkanlarının veya Temsilcilerinin Konuşmaları

7.Muhammen bütçenin teklifi ve oylanması

8.Aday yönetim ve denetim kurullarının teklifi
9. Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimi
10.Öneriler ve Dilekler
11. Kapanış

 
29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramı
Sayın Meslektaşlarımız Mezunlarımız,

Ulu önderimizin bu büyük sözünü hep birlikte bir kez daha hatırlarken, kendisini saygıyla anıyor, camiamızın ve tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve 90.yaşını kutluyoruz.
 
Bayramınız Kutlu Olsun

Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar,
Sevdiklerinizle, sağlıklı mutlu ve barış dolu nice bayramlar geçirmenizi dileriz.
 
Gezi Parkı
İTÜ DEFAMED halkın haklı tepkisine demokratik haklar doğrultusunda destek vermektedir.
 
İTÜ Denizcilik Fakültesi Farkını Gösterdi
Feyziye Mektepleri Vakfı 100 Yıllık Okullar Spor Şenliği’nde İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri farkını gösterdi.
 
100 Yıllık Okullar Spor Şenliği
İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri, Derneğimizi temsilen katıldıkları karşılaşmada 9-6 galibiyet ile maçı sonlandırdılar.
 
Çanakkale Gezisi İptal
Çanakkale Gezimiz yeterli katılım sağlanmadığı için iptal olmuştur.
 
Mezuniyet ve Kabotaj Bayramı Balosu
Image21 Nisan 2012’de yapılan Genel Kurulda göreve gelen yönetim kurulumuz, görev dağılımının ardından yapmış olduğu ilk toplantıda geleneksel olarak her yıl 1 Temmuz akşamı yeni mezun kardeşlerimize ve camiamıza Mezuniyet ve Kabotaj Bayramı Balosu yapma kararı almıştır.
 
ITU DEFAMED 48. OLAĞAN GENEL KURUL
ImageDEFAMED’in 21 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşen 48. Olağan Genel Kurulu toplantısında DEFAMED’in yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belli olmuştur. Öncelikle 48. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.


İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu
 
DEFAMED İZMİR ŞUBESİ
Image6 Mart 2012 tarihinde yapılan Genel Kurul sonrası yeni seçilen DEFAMED İzmir Şubesi Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde görev dağılımı yapmıştır.

Başkan, Kpt. Serkan Kahraman (1998)
Genel Sekreter, Kpt. Kıvanç Papur (2000)
2. Başkan, Kpt. Süleyman Erşenler (2002)
Muhasip üye, Kpt. İlker Değişici (2001)
Üye, Müh. Cem Sokman (1995)
Üye, Kpt. Erdem Demiröz (1998)
Üye, Kpt. Yavuz Göçü (2004)
 
GENEL KURUL DUYURUSU
ImageDeğerli Üyelerimiz,


Mezunlar Derneği 48. Dönem Olağan Genel Kurulu 14 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 10:00 da Dernek Merkezinde, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise, 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Markezi Konferans Salonunda saat 10:00 da yapılacaktır.

Adres: Bayar Caddesi Buket Sokak No: 20/1 Kozyatağı-Kadıköy / İstanbul.
 
DEFAV GENEL KURULU
ImageDEFAV' ın 18. Genel Kurulu 18 Şubat 2012 tarihinde Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi' nde yapılmıştır. Başarılı bir çalışma dönemi sonrasında yeni seçilen Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde görev paylaşımı yapmıştır.
 

İTÜDEFAMED

Üye Bilgi Güncelleme

Aidatını Düzenli Ödeyen Üyelerimize Teşekkür Ederiz2015-2016 Yılında Aidat Ödeyen Üyelerimiz
A. BAYBORA YILDIRIM
A.BURÇİN EKE
A.BÜLENT ÇAĞLAR
A.CEM YILDIRIM
A.ÇAĞLAR COŞKUNSU
A.GÜNER GÖZÜM
A.HARUN ÖZDAMAR
A.KASIM KOZANOĞLU
A.MUCİT POCAR
A.NOYAN ALTUĞ
A.TURAN DEĞER
A.YAŞAR BİBER
A.YAŞAR CANCA
A.YILMAZ KIZILTUĞ
ADİL TOKER
AHMEL KUTADGU
AHMET ALİ AĞAOĞLU
AHMET BAHADIR
AHMET CANGÜL
AHMET HALİT HOŞKAN
AHMET HAMZA
AHMET ÖTKÜR
AHMET TEMUROĞLU
AHMET UĞURAY AKINCI
AKAY VİRAN
AKİF TUNA
ALAATTİN KURT
ALAATTİN YILDIRIM
ALİ ARAL
ALİ BİLGEHAN KÜEY
ALİ BOZBAŞ
ALİ CÖMERT
ALİ FERİDUN YÜKSEL
ALİ NARCI
ALİ VEHBİ ÜSTÜN
ALP ŞENGÜL
ALPAY ÇITAK
ALPAY KURT
ALPER DEMİRCAN
ALPER ÖZFENERCİ
ALTAN ATAY
ALTAY ALTUĞ
ALTUĞ TOPRAKÇI
ANIL IŞIK
ASIM İLKER MEŞE
ATİLLA ÇİFTÇİGÜZELİ
ATİLLA DİKBAYIR
AYDIN TÜKEL
AYHAN BÜYÜKTÜRKOĞLU
AYHAN ŞENTÜRK
AYKUT EROL
AYKUT ŞARMAN
AYŞE ASLI BAŞAK
B.SEFA ÖZİLER
B.SITKI USTAOĞLU
BAHA ERBİL
BAKİ AKTOSUN
BARBAROS KIZILÖZEN
BARIŞ ÖZENÇ
BEKİR ZABCI
BENER ARTUN
BEYAZIT KIRANTA
BİLAL AKBULUT
BİROL BAYRAKDAR
BİROL ÇETİNKAYA
BORA KAYACAN
BURAK KÜÇÜKALKAR
BURÇİN ERLEVENT
BÜLENT BAHA AKIN
BÜLENT KUTLUCAN
C.AHMET OĞUZ
C.OĞUZ COŞKUNER
CAHİT H. GÜNGÖRDÜ
CAN KIRAÇ
CANER AYDIN
CAVİT BİLGİN
CAVİT MEMİŞOĞLU
CELİL GÜVEN
CEM MOHAN
CEMALETTİN ŞEVLİ
CENGİZ AKDENİZ
CENGİZ EKER
CENGİZ KARABÜBER
CEVAT ÖZKOÇ
CEVDET IŞIK
ÇAĞRI KARAMAN
D. KAYA DEMİRSOY
DENİZ TANELİ
DOĞAN YİĞİT
DURSUN TEMEL
DURSUN TOPALOĞLU
EMRAH AKÇA
EMRE ÇAKIN
ENGİN OKTAY
ENGİN ÖZTURAN
ERCAN TAMER
ERCAN TAŞ
ERCAN UYAR
ERDEM SOYEK
ERDOĞAN UYAR
ERGUN KÖKER
ERGUN NUROĞLU
ERGÜN KAYA
ERİŞ AYDIN
ERKAN DERELİ
ERKAN GÜNEŞTUTAR
EROL BÜKER
EROL PINAR
EROL UĞURAL
EROL ZEYREK
ERSOY EVREN
ERTAN GENCAY
EYÜP PINARBAŞI
F.NİJAD DİLŞEN
F.YAVUZ ULUGÜN
FAZIL DENİZ
FERİT BİREN
FEVZİ UZUN
FIRAT SÜYGEN
FİKRET GÜNEY
FİKRİ TUNA
FUAT ARDA AKYÜZ
G.BURAK ALKOÇ
GÖKALP SİVRİKAYA
GÜRKAN AKAR
GÜROL YURTSEVEN
GÜRSEL TEZCANLI
GÜVEN NOYAN
H.ENVER BİLGİ
H.KIVANÇ ZERİN
H.SADİ PENCAP
HAKAN ARAL
HAKAN IŞIKÇI
HAKAN İNCETAHTACI
HAKAN KARAKAYA
HAKKI SARIKAYA
HAKKI SUNER
HALDUN DİNÇEL
HALİM ÜZMEZ
HALİT İBAK
HALUK ATEŞ
HALUK BUZLUK
HALUK TACAL
HANİFİ DÖNMEZ
HASAN AKTAŞ
HASAN AYDIN
HASAN TERZİ
HASAN ÜSTÜNDAĞ
HAYATİ OKUMUŞ
HAYRETTİN OĞUZLAR
HÜSEYİN ENER
HÜSEYİN GANİ AYGÜN
HÜSEYİN ÖLMEZ
HÜSEYİN ŞENER
HÜSEYİN TÜRKMEN
HÜSEYİN UMUT ÇINAR
HÜSEYİN UYSAL
HÜSEYİN VAROL
İ.ARİF BOSTAN
İ.BURAK ÇAKIR
İ.HAMİ BALMUMCU
İ.NEVZAT KUTLUTAN
İBRAHİM MERT
İBRAHİM YAYLA
İDRİS HAYATİ KOLLUOĞLU
İLHAN ÖZYURT
İRFAN GONCE
İSMAİL AKPINAR
İSMAİL BAYER
İSMET YILMAZ
K.ÖNDER KAHRAMAN
KAYHAN AYTUĞ
KAYHAN TÜRKFİLİZ
KAYMAZ AĞIN
KEMAL CANTUTUMLU
KEMAL ERDAL HOCAOĞLU
KEMAL KANSU
KEMAL UZUN
KERİM ERBEN
KORAY KARAGÖZ
LEVENT AKSON
LEVENT BAĞAN
LEVENT BANYOCU
LEVENT KINAY
M.ALEV TUNÇ
M.ALİ ALBAYRAK
M.BÜLENT ÖZKAN
M.EMİN DEBEŞ
M.İRFAN BULUT
M.MURAT ÖZDİL
M.TAHİR SARIOĞLU
M.TURHAN EREN
M.YUSUF MARDİN
MAHMUT CELAL KARAMAN
MAHMUT LEVENT KAYIKET
MEHMET AKBAŞ
MEHMET AKÇA
MEHMET BAŞOĞLU
MEHMET DENİZ ÖZER
MEHMET İNAL
MEHMET TOYKAN
MEHMET UĞUR
MEHMET YERSEL
MELİH AKGÜL
MELİH GÖKMEN
MERİH ÖZGÜL
MESUT CESUR
METİN SOLAK
MİNE GÜL KAHRAMAN
MUAMMER SÖĞÜT
MURAT AYGÜN
MURAT AYGÜN
MURAT BAKLAN
MURAT HILKIN
MURAT NUROVA
MURAT ÖZAYDIN
MURAT ÖZÇELİKYÜREK
MURAT VOLKAN
MURAT YILMAZEL
MUSAHADDİN ÇAYLAK
MUSTAFA AKARCA
MUSTAFA ARAR
MUSTAFA BALMUK
MUSTAFA BEKTAŞ
MUSTAFA BÜLEND TEMUR
MUSTAFA CAN
MUSTAFA COŞKUNER
MUSTAFA ELMAS
MUSTAFA KARAMAN
MUSTAFA KEMAL USTA
MUSTAFA KERİM KARABULUT
MUSTAFA OYTUN AYIK
MUSTAFA SİNMEZ
MUTLU DÜNDAR
MUZAFFER AKKAYA
MÜCAHİT AYDIN SOYLU
MÜJDAT ALBAYRAK
MÜMTAZ ÜNEL
MÜNİP BAŞ
NAHİT DAĞAŞAN
NAMIK DEMİRHAN
NAŞİT YAMANYAR
NECATİ KAVALCI
NECDET HAMZA
NECMİ UĞUR
NEJAT DİKİCİ
NEVZAT ALP MESTA
NEVZAT AYDIN
NEVZAT POLAT
NİYAZİ AYDEMİR
NUMAN AKBAŞ
NURİ BİRYOL
NURİ DURAK
NURİ KORAY KURUN
NURİ MERT CAN
NUSRET EFE ER
O.MAHMUT KEREMOĞLU
O.MUSTAFA ŞERİFOĞLU
O.OSMAN ÇALIN
OĞULCAN KARAMANOĞLU
OĞUZHAN KAHYAOĞLU
OKAN MURAT SOYKÖSE
OKAN SALUR
OLCAY ÇELİK
OLCAY SERKAN FİDAN
ONUR RAKICIOĞLU
ORHAN CAN KUMRALBAŞ
ORHAN ÇAKMAZ
ORHAN GÜRÜN
ORHAN YILMAZ
ORKUN AKSOY
OSMAN CAN ÖZER
OSMAN SARI
ÖMER SALCI
ÖMER SELMAN YÜKSEL
ÖZAY SİPAHİ
ÖZGECAN ALBAYRAK
ÖZKAN KARABIYIK
R.UFUK TEKER
RAHMİ KANBAY
RECEP GÖKHAN KOÇAK
REMZİ ORMANCI
S.ALKAN ÇALIŞAL
S.NACİ ERDOĞAN
S.ZEKİ ÇAKIR
SADULLAH OKTEN
SALİM AYDIN
SALİM IŞIL
SELAHATTİN TARMAN
SELÇUK ŞENKAL
SELÇUK TURAN
SERDAR ŞÜKRÜ YÜKSEL
SERKAN BERBER
SERKAN ÖZDEMİR
SERMET KARAVAPUR
SONER AYDIN
SONER YAMAN
SOYDAN OSMAN DÜRÜST
SUAY UMUT
SÜLEYMAN SAVAŞ
Ş.KAAN ALTUĞ
ŞAHİN BİLEN
ŞAKİR SABUNCUOĞLU
ŞANVER ALTAŞ
ŞEMSETTİN ÖZYAPAR
ŞENİZ DAĞLAR
ŞENOL TURAN
ŞEREF RAİF IŞIKOĞLU
ŞERİFE SANEM IŞIK
ŞUAYİP GÜLER
T.HASAN SARIDAL
TAYİP BÜLENT SALTOĞLU
TEKİN OFDAĞ
TEVFİK ALİ BATUŞ
TEVFİK SAYIN
TUFAN SÜSLÜER
TUĞ TÜRKOĞUZ
TURGUT KABA
UFUK TUĞCU
UFUK TUNCER
UĞUR FIRAT
ÜNAL CELASİN
ÜNAL TUNA
VEHBİ DİKMEN
VELİ DOĞAN
YASİN KASA
YAŞAR KAAN ÖZERK
YAVUZ ÇATAL
YAVUZ YILMAZ
YILMAZ ONUR
YUNUS EMRE AYDINOĞLU
YUSUF KÜÇÜKDEVECİ
YUSUF SERTKAYA
Z.EMİRHAN YAVAŞOĞLU
ZAFER BÜYÜKEVREN
ZAFER MİDİLLİ
ZEKERİYA BEŞİROĞLU
ZEKERİYA EROL
ZİYA FERRUH KUŞÇULAR
ZİYA GÜNAY ÖZGÜREL


Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret

Okuyucu Yorumları

Üye Girişi

Üye Girişi

KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi